نظارت و گنترل در مدیریت - انواع تحقیق مقاله پروژه
نظارت و گنترل در مدیریت
نظارت و گنترل در مدیریت

نظارت و كنترل در مديريت

لینک دانلود و خرید پایین توضیحاتفرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینتتعداد صفحات: 28 نظارت و كنترل يكي از اركان مديريت به شمار مي آيد و مدير به عنوان يكي از وظايف اصلي خود بايد شيوه ها، امكانات و عمليات گوناگون تشكيلات را زير پوشش نظارتي قرار مي دهد تا حركت دستگاه ها به انحراف و امكانات موجود به هرز نرود.مدير در حيطة نظارت، كلية فعاليت ها را با برنامه و اهداف تعيين شده مي سنجد و در صورت تطابق شيوه ها و مقدار و نوع فعاليت ها با برنامه، سلامت دستگاه مربوطه اعلان مي شود ولي در صورت عدم تطابق عمليات واحدها و افراد با اهداف و برنامه، مدير بايد از « اصل مديريت» استفاده كند و با هدايت هاي مناسب انحراف را اصلاح و خسارت ها را جبران نمايد.نگرشي بر مديريت اسلامي ( سال / )برنامه ريزي و نظارت با يكديگر پيوند نزديك دارند، پاره اي نويسندگان...

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

فرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینت

تعداد صفحات: 28

 

نظارت و كنترل يكي از اركان مديريت به شمار مي آيد و مدير به عنوان يكي از وظايف اصلي خود بايد شيوه ها، امكانات و عمليات گوناگون تشكيلات را زير پوشش نظارتي قرار مي دهد تا حركت دستگاه ها به انحراف و امكانات موجود به هرز نرود.

مدير در حيطة نظارت، كلية فعاليت ها را با برنامه و اهداف تعيين شده مي سنجد و در صورت تطابق شيوه ها و مقدار و نوع فعاليت ها با برنامه، سلامت دستگاه مربوطه اعلان مي شود ولي در صورت عدم تطابق عمليات واحدها و افراد با اهداف و برنامه، مدير بايد از « اصل مديريت» استفاده كند و با هدايت هاي مناسب انحراف را اصلاح و خسارت ها را جبران نمايد.

نگرشي بر مديريت اسلامي ( سال / )

برنامه ريزي و نظارت با يكديگر پيوند نزديك دارند، پاره اي نويسندگان مديريت مي انديشند كه اين وظايف را نمي توان از يكديگر جدا كرد. با اين همه برنامه ريزي و نظارت مانند دو تيغة قيچي است. با نبودن هدف ها و برنامه ها، نظارت ممكن نيست زيرا هر گونه كاركرد بايد با نظارت و ضابطه هاي معين سنجيده شود.

نظارت وظيفة هر مدير، از رياست عالي تا سرپرستان و مديران پايه است. پاره اي از

مديران به ويژه در رده هاي پايين فراموش مي كنند كه مسئوليت ابتدايي كاربرد نظارت به عهده مديران اجرايي طرح ها و برنامه ها مي باشد. گاهي به سبب قدرت و اختيارات مديران ردة بالا و مسئوليت هاي پديد آمده از آن درباره وظايف نظارتي مديران مالي به اندازه اي پافشاري و تأكيد مي شود كه گمان مي رود كه نيازي به كاربرد نظارت در رده هاي پايين نباشد. با آنكه ديدگاه نظارت در ميان مديران گوناگون متفاوت است، همه مديران مسئوليت اجراي طرح و برنامه را بعهده دارند و از اين رو نظارت وظيفة بنيادي هر مدير در هر رده مديريت است.

اصول مديريت

در يك جملة كوتاه، نظارت را اينگونه مي توان تعريف كرد:« كوششي كه مدير در جهت تطبيق عمليات با برنامه انجام مي دهد تا ميزان صحت و سقم فعاليت ها را بدست آورد نظارت گفته مي شود.»

در نظارت مسائل زير مورد توجه قرار مي گيرد:

1ـ نظارت، عمليات و برنامه را با يكديگر تطبيق مي كند.

2ـ نظارت ، ميزان سلامت و يا بيماري دستگاه و فعاليت ها را مشخص مي سازد.

3ـ نظارت، توان واحدهاي مختلف را در انجام كارها بيان مي دارد.

4ـ نظارت، مقدار و پيشرفت عمليات و فاصلة آنرا تا هدف روشن مي نمايد.

5ـ نظارت، لزوم هدايت خواهي و ظرفيت هدايت پذيري را بدست مي آورد.

نگرشي بر مديريت اسلامي ( سال )

حال به شرح فراگرد اساسي نظارت از ديدگاه نويسندگان كتاب اصول مديريت مي‌پردازم.

نظام ها و اصول فني نظارت و كنترل در مورد پول نقد، جريان ها، روش هاي اداري، روحيةقیمت: 7,000 تومان

پس از پرداخت لینک دانلود محصول در اختیار شما قرار میگیرد و میتوانید آن دانلود کنید، همچنین لینک دانلود به ایمیل شما نیز ارسال می شود.

سایر محصولات :

چشمه هاي آب گرم 22 ص


چالشهاي مسكن و تراكم ساختماني 53 ص


پژوهشي پيرامون امامزاده هاي زيد و يحيي عليهمااسلام واقع در شهر تهران مي باشد 80 ص


پيشرفت ترافيك در روستاهاي آمريكا 34 ص


شناخت و طراحی معماری روستا -پروژه کامل روستای قلات


پروژه روستاي كافي الملک


مقاله مبلمان شهری‎


تاثیر اقلیم منطقه بر روی طرح و شکل ساختمان های سیستان‎


پایان نامه کارشناسی ارشد -- طراحی مجتمع سینمایی --توجه: قیمت واقعی :800000 تومانکلمات کلیدی :جملة كوتاه نظارت است اصول مديريتدر نظارت وظيفة بنيادي كرد laquo كوششي جهت تطبيق عمليات آورد نظارت گفته بدست آورد نظارت مديران مسئوليت اجراي برنامه ريزي اسلامي سال نظارت وظيفة رده هاي هاي پايين مديريت اسلامي كاربرد نظارت نظارت برنامه مديريت مديران عمليات فعاليت هدايت نظارت و كنترل در مديريت جملة كوتاه نظارت است اصول مديريتدر نظارت وظيفة بنيادي كرد laquo كوششي جهت تطبيق عمليات آورد نظارت گفته بدست آورد نظارت مديران مسئوليت اجراي برنامه ريزي اسلامي سال نظارت وظيفة رده هاي هاي پايين مديريت اسلامي كاربرد نظارت نظارت برنامه مديريت مديران عمليات فعاليت هدايت