راه اندازی خط تولید زغال نارگیل

راه اندازی خط تولید زغال نارگیل : برای راه اندازی خط تولید زغال نارگیل باید بدانید که زغال نارگیل اندونزی از تمیزترین و مطلوب ترین منابع برای به دست آوردن زغال فعال از پوسته نارگیل است. در حالی که سایر مواد مانند چوب، زغال سنگ یا سایر منابع مبتنی بر کربن نیز از منابع ذغال مناسب هستند، کیفیت زغال نارگیل بسیار برتر از سایرین است. زغال نارگیل از بهترین زغال ها برای قلیان در همه جای جهان شناخته شده است و کشورهای ترکیه، عمان، قطر، بحرین، کویت، امارات، افغانستان و عراق مشتریان آن هستند.

همینطور استقبال از راه اندازی خط تولید زغال نارگیل به دلیل کیفیت و مدت زمان سوختن و بازار فروش مساعد آن مورد توجه است. اما باید بدانید  که برای راه اندازی خط تولید زغال نیاز به شناخت دستگاه های خط تولید زغال  دارید تا مسیر راه اندازی خط تولید زغال فشرده برای شما هموارتر گردد.

مزایای راه اندازی خط تولید زغال نارگیل اندونزی

۱٫ استفاده از زغال نارگیل در صنایع غذایی

از زغال نارگیل به دلیل سوزش سریع و خاصیت غذایی آن، به طور گسترده ای در کباب پزها به عنوان جایگزین برای زغال معمولی استفاده می شود. در واقع استفاده از زغال نارگیل به دلیل عطر و بوی دلپذیر که هنگام تهیه غذاهای سنتی و کباب دارد، طرفداران خود را دارد. برای پختن غذاهای عالی در خانه نیز می توانید زغال فعال تهیه شده از پوسته نارگیل خریداری کنید.

۲٫ استفاده از زغال نارگیل به عنوان سفید کننده دندان

مدت هاست که از زغال نارگیل به عنوان درمانی برای دندان ها و سلامت دهان و دندان استفاده می شود. درست مانند صابون زغال، زغال فعال نارگیل به عنوان سفید کننده طبیعی دندان عمل می کند و نتایج شگفت انگیزی دارد. کسانی که دندان های تیره یا زرد دارند می توانند از آن برای مسواک زدن منظم و گرفتن نتایج شگفت انگیز استفاده کنند.

راه اندازی خط تولید زغال نارگیل

راه اندازی خط تولید زغال نارگیل

۳٫ استفاده از زغال نارگیل به عنوان خوراک دام

از زغال نارگیل به عنوان خوراک گاو، خوک و مرغ نیز استفاده می شود. برخی مطالعات نشان داده است که حیواناتی که با زغال نارگیل تغذیه می شوند، شیر بیشتری می دهند. به همین ترتیب  برای خوک ها و طیور خوراک مناسبی برای افزایش وزن و کاهش احتمال بروز هرگونه بیماری است. از این طریق منجر به تولید بیشتر گوشت نیز می شود.

دستگاه های تولید زغال نارگیل

اولین نکته ای که در راه اندازی خط تولید زغال نارگیل باید بدانید این است که شرط رسیدن به سود در این کسب و کار، تولید زغال نارگیل با کیفیت است. از طرفی برای تولید زغال با کیفیت نیز به تجهیزات و دستگاه های تولید زغال نارگیل با کیفیت و درجه یک دارید. در کل برای راه اندازی خط تولید زغال به دستگاه های تولید زغالی احتیاج دارید که در ادامه به آن ها می پردازیم:

اکسترودر زغال

اکسترودر از اصلی ترین دستگاه خط تولید زغال نارگیل است که کیفیت و مرغوبیت بریکت های تولید شده را تضمین می کند. برای تولید زغال نارگیل با کیفیت به دستگاه اکسترودر درجه یک دارید که خوشبختانه تیم زغال صنعت با برخورداری از دانش روز و مهارت بالا توانسته است بهترین دستگاه تولید زغال را تولید کرده و به شما در تولید زغال نارگیل با کیفیت یاری رساند.

برای خرید دستگاه های تولید زغال با قیمت مناسب و کیفیت مطلوب می توانید با کارشناسان حاضر در فروشگاه اینترنتی زغال صنعت مشورت کنید و سپس برای خرید تجهیزات تولید زغال اقدام نمایید.

کوره زغال

کوره برای راه اندازی خط تولید زغال نارگیل نیز مورد نیاز است تا بتوان محصول نهایی را در کمترین زمان خشک کرد. طراحی و ساخت کوره های شرکت زغال صنعت کیفیت بالایی و از مرغوب ترین مواد تولید می شود. کوره زغال برای تولید زغال نارگیل در سایت زغال صنعت در حجم های مختلفی موجود است که با توجه به حجم کارگاه و اندازه تولید می توانید برای خرید تجهیزات راه اندازی خط تولید زغال اقدام نمائید.

کوره های تولید زغال به سیستم نمایشگر حرارت، تابلو برق تمام اتوماتیک همراه با سنسور، فیلتر صنعتی، مشعل گازی، سرکه گیر و سیستم خلا برای خنک شدن سریع نیز مجهز است.

خشک کن و سرند

خشک کن و سرن نیز از دستگاه های تولید زغال در راه اندازی خط تولید زغال می باشد. دستگاه خشک کن از یک منبع حرارتی تشکیل شده که به کمک مشعل گازی یا گازوئیلی برای از بین بردن رطوبت و خشک کردن  محصولات می شود.

به طور کلی دستگاه خشک کن در دستگاه های خط تولید زغال قسمت های زیر را دارد:

  1. مخزن
  2. لوله کشی سینوسی
  3. مکنده توربینی
  4. مشعل دمنده گازی یا گازوئیلی
  5. سیکلون گریز از مرکز

نصب و راه اندازی دستگاه های خط تولید زغال نارگیل

پس از خرید دستگاه های تولید زغال کار به انتهای نمی رسد و در واقع تازه به قسمت اصلی کار می رسیم که نصب و راه اندازی خط تولید زغال می باشد. برای نصب و راه اندازی خط تولید زغال باید از بهترین  متخصصین کمک بگیرید تا در آینده دچار مشکل نشوید.

از این رو تیم متعد زغال صنعت با همراهی تیمی شامل متخصصین نصب و راه اندازی خط تولید زغال، این کار را با بهترین کیفیت برای شما اجرا می کند.

نکات مهمی که بهتر است قبل از نصب دستگاه تولید زغال رعایت کنید:

از نصب و راه اندازی دستگاه ها و تجهیزات تولید زغال، محیط سوله را مهیا کنید.

قبل از اقدام برای نصب و راه اندازی خط تولید زغال، از وصل بودن انشعابات آب، برق و گاز اطمینان داشته باشید.

برای آشنایی با دستگاه های تولید زغال، کارایی شان و تولید زغال با کیفیت، آموزش دیدن را فراموش نکنید.

هزینه راه اندازی خط تولید زغال نارگیل

هزینه راه اندازی خط تولید زغال از موارد مورد اهمیت در خرید دستگاه تولید زغال می باشد. برای خرید دستگاه تولید زغال بهتر است با مشاوران و متخصصان مشورت کنید.

اما متاسفانه شاهد این مسئله هستیم که بسیاری از افراد بدون اگاهی و بدون مشورت با متخصصان و کارشناسان این حوزه برای خرید دستگاه های تولید زغال اقدام می نمایند که پس از مدتی دچار مشکل می شوند. برای اینکه هزینه راه اندازی خط تولید زغال را بهینه صرف کنید و با دید باز به این حیطه وارد شوید پیشنهاد می کنیم با افراد با تجربه مشورت کنید. همینطور تیم مجرب زغال صنعت در مشاوره دادن به شما برای راه اندازی خط تولید زغال آماده هستند.

مواد اولیه تولید زغال فشرده

هنگام راه اندازی خط تولید زغال فشرده باید بدانید که مواد اولیه شما  را خاک اره و خرده های چوب تشکیل می دهد که با استفاده از خاک زغال و پوست گردو یا بادام برای تولید زغال فشرده استفاده می شود.

مراحل تولید زغال در خط تولید زغال فشرده

در خط تولید زغال فشرده مواد اولیه وارد دستگاه خرد کن شده و به تکه های چوب تبدیل می شود. سپس با ورود به دستگاه میکسر، با هم ترکیب می شوند و برای ورود به مرحله بعد، وارد دستگاه اکسترودر که کار فشرده سازی را انجام می دهد، می شوند.

پس از گذراندن همه مراحل تولید زغال، قالب های زغال فشرده یا بریکت برای خشک شدن وارد دستگاه خشک کن می شوند. در انتهای زغال فشرده ما برای عرضه به بازار آماده هستند.

درآمد تولید زغال فشرده

درآمد تولید زغال فشرده در ایران با توجه به ارزانی و در دسترس بودن مواد  اولیه، وجود بازار و مشتری خوب در کشورهای همسایه  با سودآوری خوبی همراه است. اما صرف داشتن سود و درآمد بالا در تولید زغال فشرده دلیلی نمی شود که بدون آگاهی و مشورت با کارشناسان تولید زغال فشرده در این راه قدم بگذارید.

اما حواستان باشد که درامد خوب در گرو فروش خوب است و فروش زغال فشرده زمانی اتفاق می افتد که محصول نهایی با کیفیت باشد. متاسفانه برخی تولید کنندگان در تولید زغال فشرده از چسب چوب استفاده می کنند که کیفیت تولید را کاهش می دهد و موجب ایجاد بود در هنگام سوختن می شود. از این رو سعی کنید به کمک دستگاه های تولید زغال با کیفیت و مواد اولیه مرغوب، فروش خود را افزایش دهید.

bit.ly/3tqkcha